چگونگی روغن گیری از دانه های مختلف توسط دستگاه روغن گیری

دستگاه روغن گیری ریندوک قابلیت روغن گیری از تمامی دانه های روغنی دارند ولی دستگاه می بایستی برای هر دانه تنظیمات مخصوص به آن دانه را داشته باشد. در این مقاله قصد داریم درباره ی چگونگی روغن گیری از دانه های روغنی توضیح دهیم و همچنین سوالی که برای اکثر اپراتورهای دستگاه های روغن گیری پیش می آید این است که آیا برای تعویض دانه نیاز به تمیز کردن دستگاه می باشد یا خیر؟

همچنین آیا می توان با همان تنظیمات روغن های مختلفی استحلال کرد یا خیر؟ در این مقاله به تمامی این موارد پاسخ خواهیم داد. در ابتدا قطعات سیستم روغن گیری دستگاه توضیح داده خواهد شد تا با قطعاتی که در تنظیم دستگاه روبرو هستیم آشنا شوید.

معرفی قطعات سیستم روغن گیری

دستگاه های روغن گیری دارای قطعات مختلفیست که برخی از آنها ثابت می باشند و برخی دیگر می بایستی برای دانه های مختلف تنظیم گردند و یا تعویض گردند. در این قسمت قطعات مربوط به روغن گیری توضیح داده خواهد شد تا با آنها آشنا شوید و در نهایت در ادامه نحوه تنظیمات اشاره خواهد شد.

سیلندر:

سیلندر قطعه اصلی دستگاه روغن گیری می باشد و تمامی قطعات دیگر بر روی آن سوار شده و با آن در ارتباط می باشد. بر روی سیلندر سوراخ خای وجود دارد که محل خروج روغن تولید شده از دستگاه می باشد و مارپیچ درون سیلندر دوران می کند.

مارپیچ:

قطعه ایست که با حرکت چرخشی که از گیربکس به آن انتقال داده می شود باعث حرکت دانه ها به سمت جلوی می گردد در نهایت باعث ایجاد فشار در دستگاه می شود.

خردکن:

این قسمت وظیفه خرد کرد دانه بر عهده دارد که با خرد شدن دانه دستگاه راحت تر روغن گیری می نماید و روغن خروجی کیفیت بهتری دارد.

هد یا پیشانی:

این قطعه جلوترین قسمت دستگاه روغن گیری می باشد و مواد که توسط مارپیچ به جلو هدایت شده اند با عبور از بین جلوی مارپیچ و هد تحت فشار قرار می گیرند. که هر مقدار فاصله مارپیچ و حد کمتر باشد دستگاه فشار بیشتری وارد می کند.

ژیگلور:

قطعه می باشد که مواد باقی مانده که توسط دستگاه روغن گیری شده خارج می شود این مواد را به اصطلاح کنجاله گفته می شود. هر مقدار سایز ژیگلور کوچکتر باشد فشار وارد شده توسط دستگاه بیشتر است.

ژیگلور بند: قطعه می باشد که ژیگلور توسط آن بر روی هد قرار می گیرد. که برخی از مدل های شرکت ریندوک مانند مدل D50  این قطعه دارا نمی باشند و ژیگلور به صورت مستقیم بر روی هد بسته می شود.

وجه تمایز دستگاه های ریندوک با دیگر دستگاه ها از لحاظ خردکن

اکثر دستگاه روغن گیری به نوعی دارای خرد کن می باشند ولی عمکرد ها و کیفیت های متفاوتی دارند. حتی بعضی مواقع به دلیل عدم کارایی خوب می توان گفت دارای خردکن نمی باشند. 90 درصد دستگاه های موجود در بازار دارای خرد کن آنها به صورت چندین شیار بر روی سیلندر و یا یک قطعه مجزا می باشد. تنها وجود شیار ها نقش خردکن بازی می کند و هیچ گونه تیغه ای وجود ندارد. این دستگاه روغن گیری بعد از مدت کوتاهی تیزی که در اثر شیار بوجود آمده از دست داده و عملا کارایی مناسبی ندارد. فصل مشترک تمامی این دستگاه ها این می باشد که روغن خروجی دارای حداقل 5 درصد لرد می باشد و همچنین دمای بالای روغن گیری.

دستگاه روغن گیری ریندوک دارای خردکن با تیغه های قابل تعویض می باشد که این تیغه ها وظیفه خرد کردن دانه به خوبی انجام داده و روغن خروجی دارای لردی بین 1 تا 2 درصد دارد و از لحاظ دمای روغن خروجی پایین ترین حد خود را دارد چرا که در این دستگاه با توجه به خرد شدن دانه گرمای کمتری برای استحلال حداکثری روغن از دانه را نیازمندیم.

تقسیم بندی دانه های روغنی از لحاظ نحوه روغن گیری

دانه های روغنی از لحاظ نحوه روغن گیری به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند : 1-دانه های نرم 2-دانه های سخت

دانه های نرم

دانه های نرم برای استحلال روغن از آن ها فشار کمتری به دستگاه وارد می کنن و می توان تنظیمات دستگاه به سخت ترین حالت ممکن گذاشت. به طور مثال فاصله مارپیچ و هد کمترین حالت ممکن را داشته باشند و از کوچکترین ژیگلور استفاده کرد. دانه هایی که در این دسته قرار می گیرند عبارتند از: کنجد، سیاهدانه ،انواع دانه های آجیلی نظیر بادام، گردو، پسته و ….

تنظیمات برای این دانه های اکثرا هد می بایستی 60 تا 90 درجه باز گردد و ژیگلو شماره 6 استفاده گردد. دمای هیتر هم حدودا 80 درجه سانتی گراد کافی می باشد.

دانه های سخت

دانه های سخت در زمان روغن گیری از آنها فشار فوق العاده بالای به دستگاه وارد می کند برای همین منظور اگر با تنظیمات دانه های نرم روغن گیری شود دستگاه متوقف می گردد. دانه های نظیر هسته انار، هسته انگور، بنه و نارگیل(البته نارگیل دانه به حساب نمی آید ولی توسط دستگاه های روغن گیری از آن روغن استحلال می گردد).

تنظیمات برای این دانه های به این صورت می باشد که هد می بایستی حدودا یک دور یعنی 360 درجه باز گردد. و ژیگلور بزرگ استفاده گردد به طور مثال برای دستگاه D50  سایز 12 و برای دستگاه های دیگر 14 یا 16 استفاده گردد. برای روغن گیری از دانه های سخت نیاز به حرارت بالا نمی باشد چرا که خود فرآیند روغن گیری از آنها گرما ایجاد می کند و بهترین حالت به این صورت می باشد که هیتر بر روی 70 درجه تنظیم گردد و پس از رسیدن به این دما هیتر خاموش گردد. خود فرآیند حرارت ایجاد می کند.

تمییز کردن دستگاه برای روغن گیری از دانه های مختلف

سوالی که برای بسیاری از اپراتور های دستگاه های روغن گیری پیش می آید این است که آیا نیاز می باشد برای تعویض دانه روغن گیری دستگاه تمیز کرد یا خیر؟ و همچنین آیا می توان با همان تنظیمات دانه های مختلف روغن گیری نمود یا نه؟

برای جواب دادن به این دو سوال باید به دانه قبلی و بعدی که قصد روغن گیری دارید توجه نمود. شما اگر در حال روغن گیری خوراکی می باشید (مانند: روغن کنجد و روغن آفتابگردان) و بعد از آن قصد تولید روغن  غیر خوراکی مانند سیاهدانه دارید نیاز به تمیز کردن و تغییر تنظیمات ندارید.

بلافاصله بعد از اتمام دانه می توانید دانه سیاهدانه به دستگاه وارد کنید. نکته که اینجا هست این است که روغن کنجد که مقدار خیلی کم درون سیلندر هست و با روغن سیاهدانه مخلوط می گردد هیچ تاثیری بر آن نمی گذارد چرا که سیاهدانه غالب است و در صورت برعکس این مورد باید دستگاه تمیز گردد.

یعنی ابتدا روغن سیاهدانه گرفته شده و بعد از آن قصد تولید روغن کنجد دارید حتما می باستی قطعاتی مانند خردکن و مارپیچ و هد باز گردند و کاملا تمیز شوند. نکته دیگری که در مورد سیاهدانه و کنجد بود این بود که تنظمات مشابهی دارند و در مورد اول که روغن کنجد و سپس روغن سیاهدانه بود نیاز به تغییر تنطیمات نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست