معرفی صفرتاصد مراحل راه اندازی یک واحد روغن گیری

در چند سال اخیر مردم جامعه با توجه به افزایش سطح دانش و اطلاعات عمومی توسط شبکه های اجتماعی در مورد سلامت، حساسیت بیشتری پیدا کرده اند و تمایل بیشتری به استفاده از مواد بکر و ارگانیک دارند.

از اوایل دهه نود شمسی مردم با کلمه  روغن پرس سرد بیشتر آشنا شده اند و این اشناییت ناشی از افزایش واحد ها روغن گیری در حضور مشتری می باشد. فرآیند تولید روغن پرس سرد به گونه ای می باشد که روغن تولیدی تنها با فشار مکانیکی تولید می گردد و هیچ گونه فرآوری دیگری بر روی آن انجام نمی گیرد. به همین دلیل روغن های تولیدی توسط دستگاه روغن گیری پرس سرد را می توان بعنوان ماده بکر به حساب آورد.

معروف ترین روغنی که مردم بعنوان روغن پرس سرد می شناسند روغن کنجد می باشد. روغن کنجد یکی از بهترین روغن ها برای مصارف خوراکی از جمله پخت و پز ،سالاد و حتی برای سرخ کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد. مصرف روغن کنجد نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه می تواند فواید مفیدی هم داشته باشد که می توان به کاهش کلسترول، پیشگیری از حملات قلبی و عروقی، کاهش دهنده فشار خون، پیشگیری از آلزایمر و… اشاره نمود.

 برای مطالعه در مورد خواص کنجد اینجا کنید.

با دستگاه های روغن گیری پرس سرد روغن های زیادی می توان تولید کرد که برخی از آنها مصارف خوراکی دارند مانند: روغن کنجد ، روغن آفتابگردان ، روغن کلزا و برخی از آنها خواص دارویی دارند مانند: روغن سیاهدانه، روغن بادام، روغن هسته انار و …. که در مقاله روغن های تولیدی با دستگاه روغن گیری پرس سرد  به طور کامل توضیح داده شده و خواص روغن ها نیز ذکر گردیده است.

برای راه اندازی واحد روغن گیری دو گزینه وجود دارد:

  • تولید در حضور مشتری و در مغازه ای سطح شهر و یا هایپر مارکت ها

  • راه اندازی کارگاه یا کارخانه روغن گیری

روغن گیری در حضور مشتری:

در این سطح از روغن گیری نیاز به جواز کسب از اتحادیه مربوطه می باشد که به دلیل جدید بودن این شغل در شهر های مختلف زیر نظر اتحادیه های متفاوتی قرار دارند و بهترین راه برای اطلاع از این مورد پرسیدن از اداره اصناف همان شهر می باشد.

دیگر مجوزی که مورد نیاز است مجوز بهداشت می باشد که حتما می بایستی محل مورد نظر به تایید بهداشت برسد از موارد که می بایستی رعایت شود سرامیک بودن محیط، دارای بودن آب در محل و متراژ مورد نیاز (جهت این مورد بهتر است از اداره بهداشت پرسیده شود) و همچنین تمامی افرادی که در آن محل مشغول به کار هستن می بایستی کارت بهداشت داشته باشند.

شما با رعایت کردن موارد بهداشتی و بسته بندی مناسب و همچنین تولید روغن سالم می توانید در حضور مشتری روغن گیری نمایید و در همان محل اقدام به فروش نمایید. در این روش تولید تولید کننده اجازه توزیع در فروشگاه های دیگر را ندارد.

در این سطح از روغن گیری می توانید از دستگاه های روغن گیری فروشگاهی که در زیر لینک کاتالوگ آنها گذاشته است استفاده کنید.

دستگاه روغن گیری D50 Eco

دستگاه روغن گیری D50 Plus

دستگاه روغن گیری D75

دستگاه روغن گیری D90

 

روغن گیری در قالب کارگاه و کارخانه:

در این سطح از روغن گیری نیاز به مراجعه به سازمان غذا و دارو و دریافت مجوز سیب سلامت می باشد. از شرایط اولیه مورد نیاز که می توان به آن اشاره کرد متراژ مورد نیاز است. حداقل متراژ مورد نیاز برای اینکار 200 متر مربع محیط سرامیک شده می باشد.

از دیگر شرایط داشتن آزمایشگاه نیز می باشد. و همچنین داشتن کارشناس مواد غذایی در مجموعه تولیدی الزامی می باشد. در این سطح از روغن گیری بسته به میزان حجم تولید مورد نیاز تعداد دستگاه ها تغییر می کند و نیاز به مخازن 1000 لیتری برای انبارش روغن یکی از الزامات این کار می باشد. دیگر دستگاه های مورد نیاز برای این سطح از روغن گیری ،سیستم فیلتراسیون و دستگاه بسته بندی می باشد.

برای راه اندازی کارگاه روغن گیری می توان به دو روش می توان دستگاه روغن گیری خریداری نمود:

1- استفاده از دستگاه سایز بزرگ:

 مانند دستگاه روغن گیری D160  که حجم تولید قابل قبولی را دارد و در صورت تولید حجم بالاتر استفاده از چندین دستگاه پیشنهاد می گردد.
دستگاه روغن گیری D160

2-از دستگاه های روغن گیری متوسط با تعداد بالاتر:

 مانند دستگاه روغن گیری D90  وزن قطعات دستگاه D90  به گونه می باشد که یک کارگاه به تنهایی می تواند آنها را جابه جا کرده و باز و بست نماید. و می توان برای اپراتوری چندین دستگاه از یه کارگر استفاده نمود.

مراحل تولید روغن:

  • تهیه دانه:

برای تولید روغن خوراکی شرایط و کیفیت دانه اهمیت زیادی دارد و جزو موارد می باشد که ماموران بهداشت بر آن نظارت دارن. برای کارخانجات و کارگاه های روغن گیری، دستگاه بوجاری مورد نیاز می باشد که در همان محل دانه قبل از روغن گیری بوجاری (گرفتن خاک و آشغال) گردد.

برای کارگاه ها و فروشگاه هایی که اینکار مقدور نمی باشد حتما می بایستی از دانه های استفاده گردد که در محل بهداشتی و مورد تایید اداره بهداشت بوجاری شده باشند و بر روی کیسه های دانه مجوز سیب سلامت حک شده باشد.

  • روغن گیری:

پس از حصول اطمینان از کیفیت دانه اقدام به روغن گیری توسط دستگاه روغن گیری پرس سرد می گردد که با تنظیمات مناسب و دما مناسب می بایستی به بهترین شرایط ممکن اینکار انجام پذیرد و در حین فرآیند روغن گیری دمای روغن تست شود و همچنین از درصد روغن گیری با استفاده از بررسی کنجانه خروجی اطمینان حاصل گردد که بتوان حداکثر روغن از دانه گرفته شود.

  • فیلتراسیون روغن:

در سطح فروشگاهی و کارگاهی می توان از میکرون فیلترهای موجود در بازار استفاده نمود. این فیلتر های با عبور روغن از پارچه های فیلتر اقدام به صاف نمودن روغن می نمایند. در سطح های کارگاهی با حجم تولید بالا و کارخانه ای نیاز به دستگاه فیلتراسیون بزرگتری می باشد که به طور مثال استفاده از دستگاه فیلتر پرس اشاره نمود و یا استفاده از بگ فیلتر ها در دو یا سه مرحله فیلتر استفاده نمود.

  • بسته بندی:

در سطح تولید بالا می توان از دستگاه پر کن مایعات استفاده نمود و سیستم به صورت اتوماتیک بسته بندی نمود و در سطح تولید پایین تر اینکار به طور دستی انحام می شود و می توان از دستگاه های دربند و لیبل زن دستی استفاده نمود.

ریندوک تولید کننده باکیفیت ترین دستگاه روغن گیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست